Yeni Normalde Okullarda sağlık Koşulları

Eğitim çocuklarınız için vazgeçilemez bir yapıdır. Küresel salgın ve sağlık sorunları nedeniyle uzaktan gerçekleştirilen eğitim zamanla çocuklarınıza yüz yüze açılmaya başladı.
Uzaktan eğitimin kalitesini arttırmak için göz ardı edilmesi zor olan bazı hususlar ve önemli noktalar bulunmaktadır. Aynı hususlar yeni olarak açılmaya başlayan yüz yüze eğitimde de önemli rol üstlenmektedir.

Çocuklarınız için eğitim kurumlarının asıl amacı olan yeni bilgiler ve yeni kazanımlar öğretmektir bu amaçların en başarılı şekilde yerine getirilebilmesi için gerekli olan kurallar ve tavsiyeler kadar, pandemi döneminde çocuklarınızın ve sizlerin sağlığının her şeyden önde olduğunu gördünüz. Bu sebeple okulların açılması sürecinde eğitim kadar sağlık için dikkat edilmesi gereken konu ve hususların olduğu göz ardı edilmemelidir. Sizler için çocuklarınızın hem eğitim hem de sağlık seviyesini amaçlanan düzeye ulaştırabilmesi için bir tavsiye listesi hazırladık.

İşte o tavsiye listesi;

1- Çocuklarınızın ders için ihtiyaçlarını önceden hazırlamanız çocuklarının için derslerde büyük bir avantaj sağlayabilmekte ve oluşabilecek zorlukları en başta ortadan kaldırabilme potansiyeline sahiptir.

2- Çocuklarınıza maske takımı konusunda gerekli uyarıları yapmanız, onların bu konunun önemini kavramalarında yardımcı olacaktır. Ayrıca hastalık bulunan bir ortamda, hastalığın bulaşma oranını oldukça minimalize edip, 0 a yaklaştırmaktadır.

3- Okul süreci için gerekli sağlık malzemelerinin çocuklarınız için temin etmeniz gerekmektedir. Çocuklarınızın çantalarına maske, peçete, ıslak mendil ve kolonya bulundurmanız çocuklarınızı oldukça rahatlatacaktır.

4-Eğitim aralarında hijyenik koşullara uygun bir şekilde ellerini yıkamalarına verilmesi gereken önem büyüktür.

5- Çocuklarınız eğitim sürecinin yüz yüze başlaması ile birlikte göremediği arkadaşları ile zaman geçirme fırsatına sahip olacaklardır. Bu durumlarda pandemik şartlarda uyulması gereken maske ve hijyen koşullarının göz ardı edilebilme ihtimali bulunmaktadır. Bu sebeple çocuğunuza okullar açılmadan önce bu konuda yapıcı uyarılarda bulunmanız hem çocuğunuz hem de sizler için oldukça büyük önem ifade etmektedir.

6- Herhangi bir gribal belirtisi olan ateşi yükselen çocukların kendi ve çevresindekilerin sağlığı için Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilen 14 gün boyunca dışarı çıkmaması ve yüz yüze eğitime bir süre ara vermesi daha pozitif etkiler yaratacaktır.

Bu tarz gönderilerden haberdar olmak için Instagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir