başarı İçin Altın Tavsiyeler

Başarı, sözlük anlamı olarak başarma işi ve muvaffakiyet olarak tanımlanmaktadır ancak başarı bir iki kelime ile sınırlandırılabilecek bir tanıma sahip değildir. Başarabilme süreci oldukça uzun bir serüven ve başarı ise bu serüvenin sonundaki haklı gurur, sevinç ve kazanımdır.

Başarı oldukça uzun bir serüven olup bu süreç boyunca karşınıza pek çok engel ve zorluk çıkabilme olasılığı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; maddi zorluklar, destek eksikliği, zaman eksikliği gibi ve daha pek çok etken olabilmektedir. Bu yol kimi zaman bir hayatın tamamını simgelemektedir. Bu yola ilk adımlarını atmaya başlamış çocuklarınız ve belirli bir yolu arkasında bırakmış siz değerli ebeveynler için bu zorlu yolda sizlere yardımcı olabilecek bir tavsiye listesi hazırladık.

İşte başarı serüveninde sizin yardımınıza koşacak tavsiyeler;

1 Hedef belirleyin

Yolun sonunda ulaşmak istediğiniz, arzuladığınız bir hedefinizin olması hissedebileceğiniz herhangi bir umutsuzlukta sizlerin en büyük umut ışığı olabilme potansiyeline sahiptir.

2 Hiçbir şeyi ertelemeyin

Hayatınız boyunca karşılaşacağınız hiçbir sorumluluğu ertesi bir tarihe ertelemeyin. Ertelediğiniz tüm işler bir zaman toplanarak sizi daha çok yorabilir. İşlerinizi biriktirmeden parça parça halledin, göreceksiniz ki daha fazla zaman ve enerjiye sahip olacaksınız.

3 Sınırlarınızı bilin

Kendi yapabilecekleriniz ve yapamayacaklarınızı bilmeniz sizi gereksiz maceralardan uzaklaştıracaktır ancak yapamam diyerek işlerden kaçmak bir çözüm değildir, kendi sınırlarınızı zorlamayı ihmal etmeyin.

4 Başarı için planlı çalışın

Hiçbir başarı şans eseri elde edilmemiştir. Unutmayınız ki her başarının arkasında oldukça derin ve geniş bir plan bulunmaktadır. Planlara uyum başarının ana etmenlerinden birisidir.

5 Her şeyi kendiniz yapmaya çalışmayın

Hayatınız boyunca karşılaşacağınız tüm sorumlulukları tek başınıza üstlenmeye ve çözmeye çalışmanız sizi maddi, manevi olarak oldukça yoracaktır. Bu nedenle yardım istemekten asla çekinmeyin.

6 Umudunuzu kaybetmeyin

Uzun serüven boyunca hatalar yapma zaman zaman yorulma ve/ veya umutsuzluğa kapılma ihtimaliniz bulunmaktadır. Asla umudunuzu kaybetmeyin.

7 Çalışın çalışın çalışın

Başarı hiçbir zaman için size gelmez, sizin ona gitmeniz gerekmektedir. Bunun ise en hızlı ve en bilinen yolu ise çalışmaktır. Çalışmayı asla bırakmayın mutlaka başaracaksınız.

Bu tarz ve daha nice içerikten haberdar olmak için Instagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir